Letecky na dovolenku

Cestovať lietadlom je najobľúbenejšou dopravou, ktorú si vyberá mnoho ľudí. Každý, kto cestuje do zahraničia, letí lietadlom. Poznáte ten pocit, keď ste na letisku a pozeráte sa na rôzne lietadlá, o ktorých premýšľate, že s nimi poletíte? Na letenie lietadlom nemá každý odvahu. Veľa ľudí sa bojí výšok. Tí by do lietadla naozaj nemali vstupovať. Ak sa bojíte výšok, práve lietadlo vám v tom nepomôže. Letíte stovky až tisíce metrov nad morom, to nie je naozaj pre každého. Lietadlom sa dostanete na svoju vysnívanú dovolenku pri more v zahraničí. Pristanete na letisku v zahraničí. Musíte si zobrať svoju batožinu a zorientovať sa, kde ste pristáli.

lietanie

Potom sa môžete nerušene ísť ubytovať a vychutnávať si svoju neskutočnú dovolenku práve pri mori na pláži. Stráviť niekoľko krásnych letných dní pri mori by chcel každý. Každý však nemá toľko financií, aby si mohol zaplatiť drahú dovolenku v zahraničí. Mnohí pre to trávia letné mesiace aj na Slovensku. Aj v našej krajine je čo objavovať. Nemusíte nikde letieť lietadlom. Po Slovensku viete dochádzať svojim osobným autom a máte nohy pevne na zemi.

dovolenka pri mori

Ďalším spôsobom, ako sa môžete dostať na svoj vysnívaný ostrov, je lodná doprava. Existujú rôzne lode, ktorými sa môžete plaviť po šírom oceáne. Pozor si dávajte na morskú chorobu, ktorá môže zastihnúť každého. Neustále kimácanie zo strany na stranu vďaka vode, vám môže spôsobiť žalúdočné problémy, o ktoré naozaj nemáte záujem. Avšak na Slovensku nemáme more. To si uvedomte. No môžete čas využiť na rôzne spoznávanie prírody a krajiny, miest, kde ste ešte neboli alebo objavovať čaro našej najväčšej pýchy Vysokých Tatier. Vysoké Tatry patria k najkrajším miestam na Slovensku. Avšak nič sa nevyrovná pocitu morského vzduchu, ktorý sa šíri celým ostrovom alebo dovolenkovou destináciou.