Kúpa firmy je veľmi rýchly spôsob, ako začať podnikať

Začiatok podnikania býva naozaj náročný. Je veľmi veľa úkonov, ktoré treba vybaviť. Administratívne náročné procesy sa síce už dnes dajú spraviť aj online, avšak ešte stále zostáva mnoho komplikovanejších úloh. Napríklad pri zakladaní firmy v podobe obchodnej spoločnosti s.r.o. sú potrebné zakladacie dokumenty, ktoré by mali byť aj právne v poriadku. Celý proces je teda trochu zložitý a mnohých priam až odrádza. Jednoduchým spôsobom však je kúpiť si už založenú spoločnosť. Je to praktické, rýchle, bez čakania a podnikáte takmer ihneď. Môžete si dokonca kúpiť aj spoločnosť, ktorá už je registrovaná ako platca Dph. To už ale naozaj ušetrí obrovské množstvo času a určite aj financií. Pri predaj sro platca dph nemusíte už platiť základné imanie, ktoré je u nás vo výške 5000 eur pre spoločnosti s ručením obmedzeným.

biznis

Ak si teda kúpite firmu, ktorá je ready made, založená k tomu, aby sa následne predala, môže vám to ušetriť veľké množstvo financií, ktoré sa vám iste zídu na iné investície. Ready made firmy sú zakladané najmä za účelom predaja a teda sú bez záväzkov a väčšinou aj bez histórie. Čakajú na nových majiteľov, ktorí začnú s nimi podnikať. Je to skvelý a rýchly postup, ako začať podnikať bez úvodných peripetii na úradoch.

online biznis podnikanie

V ready made firme si môžete nechať zmeniť vlastný obchodný názov, sídlo i spoločníkov či predmety činností. Firma môže byť už aj registrovaná ako platca Dph, čo sú ďalšie ušetrené hodiny práce s registráciou a týždne strávené čakaním na udelenie potvrdenia, čísla a podobne. Jednoducho, tak či tak, môžete mať firmu úplne so všetkým takmer hneď, keď si ju kúpite už hotovú. Do podnikania sa teda dá vstúpiť aj takýmto skvelým a rýchlym spôsobom, stačí si pozrieť ponuku firiem na predaj a zvoliť tú, ktorá sa vám najviac hodí. Zmena úvodných údajov je dokonca v cene.