Google pridal funkciu subscribe, teda odber. K čomu má slúžiť?

Cez internet môžeme nájsť množstvo potrebných informácií zdarma, platí to aj pre webové články. Máme prístup k veľkému množstvu článkov jednotlivých online magazínov, no Google chce po novom spraviť zmeny. Cez účet v Google budeme môcť „subscribe“, čiže odoberať  články z ľubovoľných stránok, ale nebude to zdarma. Musíme si to však vysvetliť podrobnejšie.

google

Pri „surfovaní“ na internete nájdeme rôzne články a online magazíny, ku ktorým máme prístup zdarma, pričom nájdeme i weby známych novín či časopisov. Aj tieto nám poskytujú orientačné články bezplatne, ale k niektorým najlepším máme dostupný iba náhľad, článok je ďalej uzamknutý a niektoré zaujímavé články nie sú ani zverejnené. Je to jednoduché, takýmto štýlom by redakcia nezarobila ani groš. A dostupné online magazíny taktiež potrebujú financie, ich redaktori tiež vo väčšine prípadov nepíšu zadarmo. A zaujímavý článok si zaslúži ocenenie. Ocenenie hlavne vo finančnej podobe, ktoré motivuje k ďalšej práci a k vývoju magazínu i samotných redaktorov.

noviny

•         Google tak chce presadiť novinku, ktorá bude pre užívateľov internetu veľmi jednoduchá a praktická, skrátka inovatívnu službu, ktorá spraví z prehliadania webov veľmi praktickú záležitosť. Vlastne už som naznačil na začiatku, že k účtu Google bude po novom poskytovaná možnosť „subscibe“, teda odber.

časopis

V praxi by to malo fungovať tak, že pomocou účtu Google budete môcť odoberať články z webových stránok, aké si zvolíte. Pravidelne vám tak môžu chodiť napríklad články z New York Times, ale tých možností je samozrejme viac a voľba bude len na vás. Nebudú žiadne obmedzenia,  Google sa vám „prerobí“ na jeden veľký magazín s najzaúmavejšími článkami, žiadne „náhľady“ či uzamknuté články, tie najzaúmavejšie informácie z vami vybraných webov budete mať na dlani hneď po prihlásení do Google. Nevýhoda pre užívateľov bude akurát v tom, že za články sa budú platiť určité poplatky, čím budú odmenené redakcie a redaktori. Tí však budú mať motiváciu vydávať svoje noviny či magaziny v podstate priamo online a to so všetkým bez obmedzenia tak, ako keby ste si kúpili originál magazín či noviny zo stánku.