Byť chránený pred ohňom je pre život nevyhnutné

Pokojný spánok v byte, ktorý sa nachádza v bytovom dome s mnohými inými bytmi, zabezpečí pocit, že sú splnené požiadavky na osadenie bezpečných protipožiarnych uzáverov, čo znamená, že okná, dvere, steny, ale aj fasáda majú certifikáty o kvalite materiálov a vhodnosti ich použitia práve na tento účel. Nebezpečenstvo požiaru číha na každom kroku, zvlášť v bytových domoch, kde je veľa bytových jednotiek, v nich bývajú viacčlenné rodiny a ich každodenné činnosti sú predpokladom zvýšeného rizika požiaru. Ten môže vzniknúť kdekoľvek, preto je potrebné vypracovať protipožiarnu dokumentáciu a v nej určiť aj presnú polohu protipožiarnych uzáverov. Spoločnosť ALUPROF takéto protipožiarne dvere Lmmont systémy na stavby dodáva, ponúka certifikované riešenia a kvalitné systémy pri ochrane pred ohňom.

Toto by sme zažiť nechceli...

Všetky konštrukcie tejto spoločnosti sa vyrábajú z hliníka a skla, pretože hliník je nehorľavý, je možné vytvoriť z neho rámu pre veľkoformátové okná či zasklené steny, dvere aj fasády, unesie aj hmotnosť troch skiel, čo nie je málo a bezpečné a certifikované je aj použité sklo. Tieto systémy sa však skladajú aj z menších súčastí ako je napríklad ohňovzdorná vložka a podobne.

Fasády musia byť tiež protipožiarne

Moderný systém MB-78EI patrí k tomu najlepšiemu v tejto oblasti, dovoľuje vytvoriť dvere a steny, ktorých požiarna odolnosť je od EI15 až po EI90. Konštrukciu tvorí 3-komorový hliníkový profil s prerušeným tepelným mostom, konštrukčná stavebná hĺbka tohto systému je 78 mm, umožňuje použiť jednoduché aj izolačné sklá s rozsahom hrúbky od 8 až do 49 mm. Celý konštrukčný systém je certifikovaný v inštitúte IFT Rosenheim, takže ho môžeme označiť ako vysoko odolný proti požiaru. Ochrana pred požiarmi je veľmi dôležitá a netreba ju podceňovať, aj napriek tomu, že cena týchto protipožiarnych konštrukcií nie je najnižšia, cena života sa však vyčísliť nedá, preto ho treba chrániť.