V čom sa oplatí podnikať?

Detské a študentské sny a predstavy sú niekedy plné rôznych očakávaní, ktoré sme ako dospelí už stratili. Bezmocnosť, beznádej a stereotyp každodenného života nám zobral posledné kúsky nádejí. No, nie je to úplne bezpredmetné rozmýšľať aj vo vyššom veku o podnikaní. Človek je predsa len tak starý na koľko sa cíti. Niekto skúša podnikať so všetkým možným a keď sa mu to nepodarí, tak sa nevzdáva a skúša ďalej. Niekto je taký, že má jeden konkrétny cieľ v podnikaní a za ním si ide. Tak ako ľudia sa rôznia, tak aj ich sny, predstavy a životné cesty sú poväčšine úplne iné. Na tom však nie je nič zlé.

obchod.jpg

Každý sa najprv asi zamýšľa nad tým, s čím by mal podnikať, aby dosahoval čo najväčšie zisky. Alebo, aby zo začiatku aspoň nebol stratový.
Čo to všetko obnáša si uvedomuje len málokto. Keď niekto podniká, musí byť podnikateľom celé dni, nielen osem hodín denne ako keď pracuje. Podnikanie si vyžaduje človeka celého, nie len jeho časť. Nedá sa vypnúť mód podnikateľa. Niekedy ani dovolenka nebude dovolenkou, pretože sa treba venovať zákazníkom a zháňať nové zákazky aj počas nej. Je to práca na celých dvadsaťštyri hodín. To si treba zvážiť, či vám tie peniaze za to naozaj stoja. Zo začiatku totiž ani nemusíte byť v zisku. To sa zvykne prejaviť až neskôr, po niekoľkých rokoch.

zisk.jpg

Aké je teda tajomstvo toho správneho výberu statku alebo služby na podnikanie? Ja si myslím, že to musí byť niečo, po čom ľudia naozaj túžia a kupujú to, čo najčastejšie. Najlogickejším a najlepším takýmto tovarom je jedlo. To si budú ľudia kupovať stále, pretože bez neho neexistuje život. Na všetkých jarmokoch a podobných trhoch, výpredajoch sa vždy najviac predáva jedlo. Ľudia sú po celom dni predsa hladní a vždy sú tam najdlhšie rady. Konkurencia býva veľká, ale keď prídete s niečím chutným, ľudia si to zamilujú a budú vás vyhľadávať. Asi to nebude niečo zdravé, ale skôr poriadne chutné JMožno sa to nevylučuje.. nápad je už na vás.