Utesniť okná sa snažíme hlavne pred zimou, aby nám teplo neunikalo z bytov

Poprední predajcovia a realizátori stavieb sa na tomto trhu pohybujú už veľa rokov, počas ktorých nabrali množstvo skúseností, častokrát sa popálili a učili sa na vlastných chybách, ale iba tak dokázali preraziť na trh s kvalitnými produktmi, ktoré si právom získali postavenie, o akom snívajú všetci začínajúci podnikatelia.

Vo svete sú známe celé hliníkové fasády

Aluprof a Schüco sú dve spoločnosti, o ktorých môžeme povedať, že patria k popredným predajcom svojich konštrukcií, okrem výroby však aj realizujú stavby a diela na celom svete. Ich výrobný program sa skladá predovšetkým z hliníkových, plastových, sklenených a oceľových konštrukcií, napríklad dvere, okná, fasádne systémy a mnoho iných, no majú mnoho spoločných znakov, a tými sú energetická úspornosť, kvalita, komfort, bezpečnosť a moderný dizajn.

Hliník našiel uplatnenie vďaka svojim viacerým skvelým vlastnostiam, nekonečným možnostiam použitia najmä z hľadiska dizajnu, najviac sa jeho kvalita a pevnosť využíva pri výrobe nadrozmerných okien a zasklených stien či fasád, pretože v ráme z hliníka sa udržia aj ťažké izolačné trojsklá. Navyše, hliník sa dá „vmiesiť“ do interiérov akéhokoľvek štýlu, takže jeho využitie nemá v podstate hranice.

Aluprof je druhá najznámejšia spoločnosť, venujúca sa výrobe hliníkových produktov, ktoré musia spĺňať aj požiadavky na nehorľavosť materiálu, teda protipožiarnu odolnosť, tepelnú izoláciu, dymotesnosť aj odolnosť proti vlámaniu, no dôležitý je aj dizajn. Všetky konštrukcie je možné využiť aj pre interiérovú tvorbu bez použitia tepelnej izolácie.

Historické budovy bez moderných okien

Bežní ľudia sa s hliníkom stretávajú prevažne v prípade, ak potrebujú hliniková okná https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/ na svoj dom či byt, a tieto riešenia sú pre nich vhodné. Budú výbornou alternatívou plastových okien, v každom ohľade splnia všetky požiadavky na ich praktickú funkciu a zároveň budú aj dizajnovým oživením stavby. Pokiaľ majú záujem o kvalitu, tak momentálne je na trhu systém MB-104 Passive, najlepšie tepelne izolujúca konštrukcia, ktorá má certifikát na výrobu okien či dverí.