Okrem klasického cvičenia si deti môžu vyskúšať aj hatha jogu

Každý rodič http://www.duverujsveintuici.cz/ebook/ je spokojný, ak je jeho dieťa zdravé, živé a má rado pohyb, ktorý je nevyhnutný pre zdravý vývoj nielen po fyzickej, ale aj po psychickej stránke. Jedno s druhým totiž súvisí a nedá sa byť v pohode, ak sa nemôžete hýbať alebo máte s pohybom nejaké ťažkosti. Od útleho veku sa tak môžeme venovať podpore fyzickej aktivity dieťaťa, začať je možné aj detskou hatha jogou, ktorá zahŕňa viacero dýchacích aj fyzických cvičení, aby sa dieťaťu vyvinul zdravý organizmus. Môžete svoje ratolesti prihlásiť na hodiny tejto detskej jogy, kde ich naučia ako sa môžu udržiavať v dobrej fyzickej kondícii tým, že sa budú starať o svoje telo.

Deti v každom veku milujú pohyb

Na hodinách jogy sa zároveň naučia používať hlboké svaly, upravia si rytmus dýchania, pohyblivosť kĺbov spolu s využívaním aj povrchových svalov, čo jednoznačne vplýva aj na zdravie vnútorných orgánov. Tieto správne návyky sú základom k tomu, aby sa u detí vyvinul silný charakter zároveň s psychickou vyrovnanosťou a lepšou sústredenosťou.

Všetko prebieha formou hry, detská joga umožní im byť aktívnymi, zlepšovať svoje pohybové danosti a zároveň sa stávať odolnejšími a zlepšovať aj ich myslenie. Dieťa sa tak dokáže nájsť a svoje „ja„ dokonalo precítiť. Vypestuje si silnú vôľu a zdravé sebavedomie. Joga je akýmsi posilňovaním osobnosti na základe každodenných výziev, dieťa sa prostredníctvom asán dokáže upokojiť, zvládnuť aj negatívne emócie, čo je výborný predpoklad aj pre pokojný a zdravý spánok.

Tradičná poloha pri joge

Detskú jogu si môže s deťmi zacvičiť aj ich rodičia, bude to pre obe strany nezabudnuteľný zážitok, prežijú pri ňom pekné chvíle, stmelí to celú rodinu či dokonca sa pri joge dajú aj nadviazať stratené kontakty. Ak vám záleží na tom, aby vaše dieťa našlo svoje ja a spolu s tým posilnilo aj vôľu odolávať negatívnym podnetom, zverte ho skúseným lektorom hatha jogy, jej výsledky na seba určite nenechajú dlho čakať a budú videteľné.