Nerez vám vytiahne z peňaženky trocha viac peňazí, ale je kvalitný

Donedávna sa mnohé produkty zdali nedostupné z finančného hľadiska hlavne pre bežných ľudí, to je však už minulosť a dnes si ich môže dovoliť oveľa viac ľudí. Napríklad o nereze sa tradovalo, že je veľmi drahý, no v súčasnosti sa s ním stretávame ako s materiálom, ktorý sa bežne používa napríklad na výrobu zábradlia. Pomaly sa stotožňujeme s múdrosťou, že „nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť lacné veci“ a vo výbere kladieme dôraz predovšetkým na kvalitu. Tá je síce pri obstarávaní produktov o niečo vyššia, ale návratnosť je v dlhej životnosti, minimálnych nákladoch na údržbu a stálosti materiálov, takže nerezove zabradlia cena produkty budú slúžiť a vyzerať rovnako ako na začiatku. Reč je o nereze, oceli, ktorá má svoje využitie aj pri výrobe bežných predmetov a súčastí stavieb.

Aj takto sa dá skonštruovať zábradlie

Nerezové zábradlia majú už spomínané výhody vo veľmi dlhej životnosti, ich povrch stačí len poutierať a preleštiť, takže náklady na udržiavanie sú takmer nulové, je to nadčasový a veľmi elegantný materiál, s nádychom luxusu. Zábradlie sa vyrába na schodiská, balkóny, ale aj terasy, zvykne sa konštruovať zo stĺpikov do nosnej konštrukcie a priestor medzi nimi vyplnia tyče z nerezu v normou určených vzdialenostiach.

Stĺpikové zábradlie však nemusí byť jediný variant, ktorý sa dá vyrobiť, nerezové tyče nosnej konštrukcie sa môžu doplniť o sklenené výplne, čím vznikne zaujímavá kombinácia elegantného nerezu a originálneho skla. Nosná konštrukcia nerezových tyčí sa ukotví buď do hornej alebo bočnej časti podlahy, ukotvenie sa dá ukryť pod jej nášľapnú vrstvu, takže tyče budú “vyrastať“ priamo z podlahy. Sklo však musí byť bezpečnostné, k stĺpikom sa uchytáva nerezovými úchytmi, čo takisto umožňuje využiť variabilnosť tohto materiálu.

Šikovne vymyslené zábradlie na balkón

Cena takéhoto zábradlia však môže byť vyššia než predpokladáte, vypočíta sa na základe množstva použitej ocele a jeho druhu, štýlu a atypických častí, ak sú potrebné, všetko s ohľadom na daný typ zábradlia. Uvedomiť si však treba skutočnosť, že zábradlie vyrobené z iného materiálu by ste museli ošetrovať, vynakladať prostriedky na jeho udržiavanie a možno by po niekoľkých rokoch nevyzeralo tak dobre, ako nerezové, a to je dôvod jeho vyššej obstarávacej ceny.