Čo znamená byť online?

Dnes si mnohí ľudia myslia, že ak je niečo skutočne dôležité a ak by sme si na niečom mali vždy zakladať, tak je to byť online. Ale, čo to vlastne znamená? A čo by sme si pod tým mali predstaviť? Internet celý náš život a svet posúva niekam inak. Či sa vám to páči, alebo nie, internet je jednoducho našou súčasťou a aj keby sme urobili čokoľvek, inak to proste nebude. Takže je jasné, že s tým jednoducho musíte niečo urobiť a musíte pochopiť výhody a nevýhody toho, čo skutočne znamená byť online a na čom naozaj veľmi záleží. Vždy, keď sa na to pozriete a uvedomíte si, čo s tým môžete urobiť, mali by ste myslieť na to, čo vás skutočne obklopuje.

notebook

ČO ZNAMENÁ BYŤ ONLINE?

1. Znamená to, že viete, čo sa okolo vás deje. Áno, aj to je pravda. Áno, aj vtedy by ste mali vedieť, prečo sú pre vás niektoré veci dôležité a ako to vlastne celé je. Znamená to byť sčítaný? To teda nie. Len jednoducho viete, prečo sa deje to a hento a prečo sú niektoré veci dôležitejšie ako tie druhé. Verte tomu, že nakoniec musíte myslieť hlavne na seba a na všetko, čo vás ovplyvňuje a sú to aj správy.
2. Ste stále na sociálnych sieťach? Áno, to znamená byť online. Ale verte tomu, že toto nemusí byť cesta, ktorou sa chcete uberať, musíte myslieť na to, že všetko, čo ste doteraz urobili, malo svoj význam hlavne preto, lebo ste sa o to snažili v prvom rade vy a vy sami ste chceli, aby ste boli na tej sociálnej sieti prihlásený. Nevyhovárajte sa na druhých.
3. Znamená to byť in? Nie. To si mnohí ľudia mýlia a vlastne sa im ani niet čo čudovať, lebo každý človek je totálne prilepený na obrazovku mobilu a asi preto si to mnohí spájajú práve s týmto.

blok

Aj keď je fajn byť takýmto spôsobom v kontakte so svetom, verte tomu, že sa to dá aj inak a je len na vás, ako sa na to pozriete. Pretože aj keď máte pocit, že nejde všetko podľa vás, musíte myslieť na to, čo je skutočné.