Čo milujem na tom, že som majiteľom mačky


NAŠE SKORÉ RANNE MAZLENIE
 
Nie je nič úžasnejšie, ako sa ráno prebudiť na príjemné mäkké pohladenie ich kožúška. Zatiaľ čo moja mačka má v noci slobodnú vládu v dome a zvyčajne nespí v posteli so mnou od začiatku noci, ale bez žiadnych problémov sa ráno zobudím na spiace mačiatko, ktoré sa stočilo do klbka vedľa mňa.  Je to nemožné začať hocijaký deň so zlou náladou, ak sa prebudíte pri takejto roztomilosti.

barevná kočka
 
NÁŠ VEČERNÝ POZDRAV
 
Nechápte ma zle, dobre si uvedomujem, že moja mačka nie je tu pre mňa, keď som v práci alebo niekde von. Zatiaľ čo som preč, tak pozerá z okna, hrá sa so svojimi hračkami a väčšinu času jednoducho spí. Avšak aj napriek tomu, že je nezávislá počas celého dňa, keď  dám svoje kľúče do zámku predných dverí, aby som ich odomkla, vždy počujem, ako sa prebrala zo svojho spánku len preto aby ma pozdravila. Zastaví sa len preto aby ma pozdravila aj keď je to na malú chvíľu (má v konečnom dôsledku svoju dôstojnosť), ale ona je vždy v pohotovosti a sedí rýchlo na koberci pred dverami a čaká, až prídem k nej, aby som ju pozdravila a ona mi dala svoju labku. Je to náš každodenný rituál a aj keď mám veľmi zlý deň, toto je vec, ktorá ma dokáže jemne upokojiť a teším sa keď prídem domov.

roztomilá kočka
 
NAŠE MALÉ PRACOVNÉ PRESTÁVKY
 
Keď som nedávno odchádzala z práce na plný úväzok v kancelárii, aby som pracovala na plný úväzok z domu, nebola som si istá, ako by moja mačka zareagovala. Koniec koncov, ako som už spomenula, myslím, že je dosť zvyknutá na to, že má voľnú vládu v dome počas dní, kedy pracujem. Samozrejme sme mali trochu nastavovacie obdobie pre obidvoch (počas ktorého som ju prenasledovala tým, že som za ňou šla z miestnosti do miestnosti, zatiaľ čo sa mi ona snažila vyhnúť), ale teraz sme sa dostali do určitej rutiny. A kedykoľvek sa cítim unavene a musím využiť rýchle 5-minútové rozptýlenie z práce, vtedy viem, že ona mi pomôže. Či už to je hra s laserom alebo jemné mazlenie. Myslím, že to je to, čo obaja potrebujeme, aby sme zvládli ten náš deň.